Sport

Maccabi vyhrál v Bělehradě 78:76, vítězný koš padl v poslední vteřině

29. listopadu 2013 v 10:07 | Denny

Před týdnem se ukázalo, že Maccabi neumí nad mužstvem ze španělské Vitorie vyhrát, prohrál s nim v prvním kole a v odvetě doma to bylo podobné, Maccabi prohrál 65:70.
Včera s papírově slabším soupeřem hrál tak, že to ze začátku vypadalo, že Maccabi prohraje, ve 3.čtvrtině to naopak vypadalo na výhru a dvě vteřiny před koncem to bylo nerozhodně 76:76. Jednotlivé čtvrtiny byly 22:18, 11:17, 13:27, 30:16.
Rudá hvězda Bělehrad rozhodně není favoritem soutěže, ve skupině D je pátá, Maccabi je s 5 výhrami a 2 porážkami druhý. Za týden hraje Maccabi doma s vedoucím týmem Krasnodarem. Maccabi v Krasnodaru vyhrál, ale od té doby se toho mnoho změnilo, přesto pevně věříme na postup Maccabi z druhého místa do příští fáze 16 nejlepších.

Maccabi Tel Aviv porazil Panathinaikos Atény 75:68 a dále vede skupinu D

17. listopadu 2013 v 19:45 | Denny

Panathinaikos je nepříjemný soupeř, který má šanci postoupit po skončení první části letošního ročníku do skupiny Best 16, proto tohoto soupeře hráči Maccabi rozhodně nepodcenili. Zvítězili 75:68 po čtvrtinách 25:12, 11:17, 20:18, 19:21. Bylo to jejich čtvrté vítězství v řadě. Po celé utkání měl Maccabi navrch, i když v druhé čtvrtině poněkud v tempu polevil. Obrana, tentokrát hlavně Sofokolis Schortsanitis a Shawn James, dokonale eliminovala útočnou hru řeckého týmu.

Davis Cup 2014

17. listopadu 2013 v 19:43 | Denny

Zatímco Česko postoupilo do finále světové skupiny a v Bělehradě nad Srbskem 3:2 vyhrálo, tak Izrael bude v příštím roce hrát v regionální skupině Evropa/Afrika. V prvním kole, které se hraje ve dnech 31.ledna až 2.února 2014, má Izrael volno. Ve druhém kole ve dnech 4. až 6.dubna 2013 se střetne s vítězem zápasu Slovinsko - Portugalsko. Kde se bude hrát, bude určeno losem.

Maccabi doma přesvědčil, že fotbal hrát umí

10. listopadu 2013 v 18:32 | Denny
Jestliže hráči Maccabi Tel Aviv hráli ve Frankfurtu bojácně, tak doma ukázali, že fotbal ještě nezapomněli hrát a uhájili druhé místo se 7 body ve skupině F Evropské fotbalové ligy a tím i možnost postoupit do jarních bojů.

Byl to uragán, kterým žluto-modří překvapili Eintracht Frankfurt v prvních 35 minutách. Po prvním poločase vedli 3:0. První branku obstaral Zahavi, další dvě Jicchaki.
Do druhého poločasu nastupoval úplně jiný Frankfurt, i když se stejnými hráči. Nejdříve snížil Srdžan Lakič na 3:1 a když další branku přidal nejlepší střelec Eintrachtu Alexander Meier z penalty za hraní rukou, tak se začal Maccabi obávat o výsledek.

Maccabi vede skupinu D, ve Vilniusu porazil Lietuvos Rytas 76:74

10. listopadu 2013 v 18:30 | Denny
Byla to dramatická bitva, jak naznačují výsledky jednotlivých čtvrtin 18:26, 15:19, 22:14, 19:17. Zatímco první dvě čtvrtiny byl Maccabi ofenzivnější, tak zvláště začátek druhého poločasu, tedy třetí čtvrtina se odehrála plně v litevské režii.
Za Maccabi nejvíce bodovali Devin Smith, který dosáhl 18 bodů, Ricky Hickman se na vítězství podílel 11 body, Sofoklis Schortsanitis 10 body stejně jako Shawn James.
Ve skupině D je Maccabi na prvním místě se 3 vítězstvími a jednou porážkou, má 7 bodů stejně jako druhý Krasnodar, třetí Atény mají 2 výhry a 2 porážky stejně jako čtvrtá španělská Vitoria, na pátém místě je Rudá hvězda Bělěhrad s 5 body a poslední je Vilnius také s 5 body.

Příště hraje Maccabi doma s Panathinaikos Atény.

Basketbalisté Maccabi Tel Aviv překonali krizi

3. listopadu 2013 v 18:23 | Denny

Máme radost z výsledku Lokomotiv Kubáň Krasnodar - Maccabi Tel Aviv 58:73. Blýská se na lepší časy? Žuto-modří tentokrát okamžitě od začátku výborně útočili a perfektně bránili, celý zápas hráli disciplinovaně. První dvě čtvrtiny vyhráli 14:22 a 18:24, ve třetí čtvrtině trochu polevili, byla to remíza 14:14, ale ve čtvrté znovu přidali a vyhráli ji o bod 12:13.

Evropská liga fotbalu – za týden začínají odvety

31. října 2013 v 9:45 | Denny

Maccabi Haifa prohrál ve třetím kole v Soluni 2:3 a před odvetami je s jedním bodem na posledním místě. Nejhorší na tom je, že první branku vstřelil již ve 13.minutě hráč Haify Jihoafričan Dino Dlovu a ve 21.minutě Haifa dokonce vedla na hřišti soupeře nad PAOK 2:0 brankou, kterou vstřelil Eyal Golasa. Pak ale góly dávali jen hráči Soluně. Odvetné utkání hraje Haifa doma 7.11.2013.

V pátek hraje Maccabi v Krasnodaru důležité utkání

30. října 2013 v 21:47 | Denny

Maccabi Tel Aviv v prvním kole Euroleague prohrál ve Vitorii 80:84 a ani doma v izraelské basketbalové lize v 2.kole nepřesvědčil, vyhrál sice nad Maccabi Haifou, ale jen těsně 75:73 a to nevěštilo nic dobrého před utkáním s Rudou hvězdou Bělehrad. Po prohře ve Vitorii muselo přijít vítězství. To přišlo, Maccabi doma vyhrál nad Rudou hvězdou 96:82 a po dvou kolech je ve skupině 3.

Maccabi vstoupil do nového ročníku Evropské basketbalové ligy porážkou

20. října 2013 v 21:17 | Denny

Izraelská basketbalová liga začala pro Maccabi Tel Aviv šokem, prohrál s Hapoelem Cholon o 10 bodů 73:83 a to nevěštilo nic dobrého pro první utkání v Evropské lize proti španělské Vitorii.

Caja Laboral Vitoria je jedním ze silných týmů Euroleague již řadu let. Loňská sezona pro ni stejně jako pro Maccabi nebyla nejlepší, stálo ji hodně námahy, aby se vůbec dostala do play-offs. Letos chce hrát lépe, hned v prvním zápase před domácím publikem po čtvrtinách 24:18, 24:20, 14:23, 22:19 porazila Maccabi celkově 84:80.

Košíkáři Maccabi Tel Aviv chtějí hrát finále čtyř

13. října 2013 v 10:47 | Denny

Pokud sledujete naše sportovní zprávy, tak vám neuniklo, že Maccabi Tel Aviv je elitním evropským týmem již celých 50 let, ale loňská sezóna se mužstvu nevydařila, dokonce ani nejsou mistrem Izraele, tím je Maccabi Haifa. Trenérem přesto zůstává David Blatt.

A co mužstvo? Zde došlo k dohodě s Rickym Hickmanem, který zůstává, ačkoliv ho po loňské sezoně chtělo vedení klubu dát na transfer-listinu vzhledem k vysokému platu, který pobíral. Jedná se totiž o nejlepšího střelce v sezoně s 13,5 body na zápas. Zůstává také Devin Smith, který v play off dosahoval v průměru 4,7 bodů a 3,5 bodů v Top 16. Také Shawn James, Yogev Ohayon, Guy Pnini a Sylven Landesberg zůstali v mužstvu. Nejnovějěí posilou je Yuval Naimy, který se vrací z Ruska.

Skvělé výkony izraelských fotbalových klubů v Evropské lize

6. října 2013 v 11:05 | Denny

Druhé kolo Evropské ligy zastihlo oba izraelské kluby ve vynikající formě. Maccabi Haifa, jak známo, prohrál v prvním kole doma s nizozemským AZ Alkmaar 0:1 a když to včera v Karagandě po první půli bylo 2:0 pro Šachťor, nikdo nevěřil, že nakonec to bude 2:2. Jen tak dál. V příštím kole hraje Maccabi Haifa v Soluni.

Antisemitismus a český fotbal

5. října 2013 v 15:46 | TJ
Je veřejným tajemstvím, že ochozy domácích fotbalových stadionů jsou hojně navštěvovány pravicovými extremisty. Násilí je součást životního stylu nejednoho "aktivního fanouška" kulatého míče. Potyčky, které předcházejí (či následují) fotbalovým utkáním, vyvolávají otázku, proč si ultras vybrali za svůj sport zrovna fotbal. Proč nechodí třeba na závody veslic. Ukázkou antisemitsmu bez Židů je chování ultras Sparty, kteří skandují Jude Slavia či produkují samolepky, jejichž jeden aktuální vzorek vidíte na obrázku. Fotbalová Slavia nikdy nebyla židovským fotbalovým klubem. Pokud za ni hráli židovští fotbalisté, tak se jejich zastoupení nijak zvlášť nelišilo od ostatních klubů včetně Sparty. Pro neonacisty ze Sparty může být zajímavé, že mezi podporovateli jejich klubu byli před válkou i Židé. Třeba takový "papá" Nathan.

Euroleague basketbalu 2013-14 začíná kvalifikací

2. října 2013 v 10:43 | Denny

Stejně jako v minulé sezoně bude hrát v nejvyšší evropské soutěži basketbalu 24 mužstev, z toho je 14 družstev s licencí A. Jsou to pravidelní účastníci Evropské ligy Anadolu Istanbul, Gdynia, CSKA Moskva, Milan, Barcelona, Fenerbahce Istanbul, Vitoria, Maccabi Tel Aviv, Siena, Olympiakos Pireus, Panathinaikos Atény, Real Madrid, Unicaja Malaga a Žalgiris Kaunas. Tedy 4 týmy ze Španělska, 2 z Řecka, 2 z Turecka, 2 z Itálie a po jednom týmu z Izraele, Ruska, Polska a Litvy.

Liga mistrů a Evropská liga mají za sebou první kolo

20. září 2013 v 10:20 | Denny

V Lize mistrů bylo několik překvapení, největším je asi prohra londýnské Chelsea s Petrem Čechem s Basilejí 1:2. Také prohru San Sebastianu se Šachtarem Doněck 0:2 můžeme zařadit do této kategorie. S prohrou Viktorie Plzeň, která podlehla Manchestru City 0:3 se spíš počítalo, plzeňská obrana nepatří zrovna mezi nejlepší.

Izrael boj o udržení ve světové skupině Davis Cupu prohrál s Belgií 2:3

16. září 2013 v 9:55 | Denny

Zatímco Česká republika po sobotní čtyřhře upravila stav utkání ČR - Argentina na 3:0 a tím postoupila do finále světové skupiny, tak Izrael bojoval v play-offs o udržení ve světové skupině v Belgii. Hrálo se v Antwerpách v Lotto Areně na antuce míči Babolet Team a vzhledem k Jom Kipuru byla čtyřhra předehrána již v pátek, sobota byla volným dnem. Poslední zápasy se hrály v neděli.

V prvním utkání v pátek Steve Darcis porazil veterána izraelského tenisu Dudiho Selu 6:1, 6:1, 6:2, ve druhém nadějný Amir Weintraub vyrovnal stav utkání Belgie - Izrael na 1:1 po pětisetové bitvě nad Rubenem Bemelmansem 6:3, 2:6, 6:7, 7:6, 6:4. Následovala čtyřhra, ve které sehraná dvojice Andy Ram a Jonathan Erlich porazila belgický pár Darcis, Rochus v pěti setech 6:3, 5:7, 1:6, 7:5, 6:3. Po prohraném třetím setu již nikdo nevěřil ve vítězství izraelské dvojice. Po prvním dnu tedy vedl Izrael nad Belgií 2:1, rozhodnutí padlo v neděli.

Julia Glušková nás příjemně překvapila

13. září 2013 v 12:33 | Denny

US Open - poslední tenisový grandslamový turnaj roku skončil vítězstvím favoritů. Nadal (2) porazil Džokoviče (1) 6:2, 3:6, 6:4, 6:1 a Serena Williamsová (1) zvítězila nad Azarenkovou z Běloruska 7:5, 6:7, 6:1.
Těší nás 4 české úspěchy. Dvojice Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká vyhrála dámskou čtyřhru, Radek Štěpánek spolu s Leandrem Paesem z Indie zvítězili v pánském deblu, vítězství ve smíšené čtyřhře si domu vezli Andrea Hlaváčková spolu s Maxem Mirným z Běloruska a to ještě není vše. Čtyřhru juniorek vyhrály Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou.

Maccabi Tel Aviv a Maccabi Haifa budou hrát Evropskou ligu

1. září 2013 v 14:49 | Denny

Maccabi Tel Aviv měl štěstí. Těžký soupeř PAOK Soluň, se kterým měl bojovat o postup do hlavní soutěže, nahradil v kvalifikaci Ligy mistů Charkiv. Ten byl rozhodnutím UEFA vyloučen ze soutěže pro manipulace. Soluň narazila na Schalke, se kterým sice v obou zápasech držela krok, ale nakonec podlehla, tak se Soluň zase přesunula do Evropské ligy.
Maccabi Haifa si musel postup vybojovat, doma porazil rumunskou Astru 2:0, v odvetě to bylo 1:1 a to na postup stačilo.
Při losování byl Maccabi Haifa ve třetím koši a Maccabi TA ve čtvrtém.

US Open – Julia Glušková a Dudi Sela v hlavní soutěži

1. září 2013 v 14:42 | Denny

Izralské tenistky přihlášené na poslední grandslamový turnaj roku musely hrát kvalifikaci. Šachar Peerová nasazená jako 1se nedostala ani do druhého kola. Podlehla Rusce Ksenii Pěrvakovové 4:6, 6:7.

Julia Glušková, kterou v ŽL sledujeme již několik let si naopak vede úspěšně. V kvalifikaci postupně porazila Číňanku S. Žengovou 6:3,6:4, Stephanii Duboisovou z Kanady 3:6, 6:4,6:2 a Anastasii Rodionovou z Austrálie 6:3, 6:2. V prvním kole hlavní soutěže narazila na 20.nasazenou Naďu Petrovovou, kterou přímo smetla z kurtu 6:3, 6:4. V druhém kole porazila Američanku Sachii Vickeryovou, která dostala od vedení turnaje divokou kartu, poměrem 7:5, 6:3. Srdečně blahopřejeme. Ve 3.kole bude Julia hrát s Danielou Hantuchovou.

Již účast české delegace na 19. Makabiádě byl úspěch

12. srpna 2013 v 6:53 | TJ

Přinášíme rozhovor s předsedkyní sportovního klubu Hakoach Beatou Bartošovou o průběhu letošní světové Makabiády, jíž se po dlouhé odmlce opět zůčastnili sportovci z domácích klubů.

Jak probíhala letošní Makabiáda v Izraeli? Měla o ni i izraelské veřejnost a média zájem?

Otvárací ceremoniál bol veľkolepý. Zaplnený Teddy Stadium v Jeruzaleme, tanečníci, speváci, prejavy politikov, dokonca predtočené pozdravy od Baracka Obamu, Davida Camerona aj Lionela Messiho. Drvivú väčšinu času sme strávili v spoločnosti ostatných účastníkov Makabiády, takže otázku o záujme izraelskej verejnosti a médií Vám nedokážem fundovane odpovedať.

Od minulého roku jste se osobně snažila postavit viditelnou českou reprezentaci. Jak se to podařilo?

Máte pravdu, rozhodnutie o tom, že chceme poslať delegáciu z ČR, padlo už dávnejšie. Našťastie som na jej vyslaní nepracovala sama, bolo nás viac. A myslím, že sme tento cieľ aj vďaka podpore sponzorov splnili. Jednak sme pre ČR zaistili účasť na svetovej Makabiáde, čo samo o sebe považujem za úspech. Športové výsledky sú veľmi dobré. Vyslanie delegácie zaregistrovali aj médiá, reportáž odvysielali napríklad Česká televize, aj Český rozhlas. No a podarilo sa nám pre Hakoach naštartovať komunikáciu s ďalšími organizáciami v rámci komunity, verím, že v nej budeme pokračovať.

Maccabi Tel Aviv končí, Maccabi Haifa postupuje

9. srpna 2013 v 12:14 | Denny

Maccabi Tel-Aviv FC - FC Basel 1893 3:3 (celkově: 3:4). Švýcarský mistr vedl již v 5.minutě 1:0 z pokutového kopu a to znamenalo, že Maccabi musí vstřelit tři branky, aby postoupil, jenže Basilej nic nenechala náhodě a vstřelila další dvě branky a v tomto momentě bylo zřejmé, že Maccabi si letos Ligu mistrů nezahraje. Stejně si ale zaslouží náš obdiv, protože hráči nehodili flintu do žita a dále bojovali, konečný výsledek byl 3:3. Maccabi bude nyní losován v Evropské lize!