Sport

Začíná hlavní soutěž Australian Open 2015

18. ledna 2015 v 21:33 | Denny
V kvalifikaci Šachar Peerová (9) v prvním kole porazila Kanaďanku Fracoise Abandovou 3:6, 7:5, 6:3. V druhém kole čelila úspěšně domácí hráčce ruského původu Anastasii Rodionové, nad kterou zvítězila 6:1, 3:6, 6:1. K postupu do hlavní soutěže musela porazit Richel Hogenkampovou (23) z Nizozemska, to se jí ale nepodařilo, proto. Šachar Peerová nebude hrát dvouhru, pro čtyřhru si za partnerku zvolila Němku Anniku Beckovou.

Australian Open 2015 – v kvalifikaci řada nasazených vypadla v prvním kole

15. ledna 2015 v 9:20 | Denny
Muži v kvalifikaci mají první kolo za sebou, z 32 nasazených jich 13 vypadlo již v prvním kole, což je 40%. Příjemným překvapením je, že výborně hrající Jan Hernych porazil Francouze Mahuta (6) ve dvou setech 7:6 a 6:1. Druhé kolo bude česko-českým duelem, Hernych se střetne s Adamem Pavláskem.

V tomto týdnu začíná Australian Open 2015 kvalifikací

13. ledna 2015 v 16:00 | Denny
Letošní turnaj se hraje od 19.1. do 1.2.2015. Předchází mu kvalifikace, která začne ve středu 14.1. a skončí v sobotu 17.1. Vedení turnaje prohlašuje, že kvalifikace slibuje zajímavé zápasy dnes již známých tenistů a tenistek. Má vedení turnaje pravdu, že nás čekají zajímavé zápasy?

Maccabi porazil Rudou hvězdu Bělehrad 78:67

10. ledna 2015 v 21:55 | Denny
Po porážce v Aténách se doma čekala rehabilitace. Maccabi v aréně, která nové jméno Menora Michtavim zvítězil nad RH Bělehrad 78:67 po čtvrtinách 21:18, 16:15, 19:16 a 22:18.

Brian Randle se na vítězství podílel 16 body a Sofoklis Schortsanitis 15 body. Maccabi je po druhém kole na druhém místě. Tabulku vede Real Madrid s dvěma výhrami, v tomto kole porazil Galatasaray Istanbul 93:78. ALBA, která v prvním kole překvapivě v Berlíně porazila Barcelonu, tentokrát nebodovala: Žalgiris Kaunas - ALBA Berlín 75:62, Litevci jsou po druhém kole třetí. Barcelona doma jen těsně vyhrála nad Aténami 80:76. Panathinaikos je momentálně 4.

Příští kolo se hraje za týden, Maccabi se střetne doma s Barcelonou.

Atény porazily Maccabi 83-76 v prvním kole Top 16

4. ledna 2015 v 18:12 | Denny
Panathinaikos Atény, tzv. "Zelení" vystartovali do kola 16 nejlepších mužstev vítězstvím, i když Maccabi podal dobrý výkon. První čtvrinu vyhráli žlutomodří těsně 19:15, ve druhé čtvtině to byla remiza 24:24, po prvním poločase ještě vedli telavivští 43:39 a také třetí čtvrtina skončila nerozhodně 21:21, dokonce ještě 6 minut před koncem vedli hosté 68:65, ale pak si domácí vzpomněli na své bývalé úspěchy a poslední čtvrtinu vyhráli 23:13 a tím i celé utkání.

Basketbalisté Maccabi postoupili do Top 16, hrají ve skupině E

25. prosince 2014 v 23:42 | Denny
Top 16 Evropské ligy basketbalu se hraje ve dvou skupinách po osmi, jsou v nich první 4 mužstva ze skupin A až D. Tato část evropské ligy začíná den před Silvestrem a končí 10.dubna 2015.

Maccabi hraje ve skupině E, kam postoupil jako 2. ze skupiny B. Dále zde hrají Real Madrid jako 1. ze skupiny A, Panathinaikos Atény - 3C, Galatasaray Istanbul - 4D, Barcelona - 1C, Rudá hvězda Bělehrad - 2D, Žalgiris Kaunas - 3A a ALBA Berlín jako 4. ze skupiny B.

Maccabi v Záhřebu vyhrál o 11 bodů a postupuje do Top 16 z 2.místa

14. prosince 2014 v 15:11 | Denny
Začněme ale utkáním, které se prodlužovalo a mohlo skončit překvapením. CSKA Moskva hrála v Malaze a měla namále, utkání v normální hrací době skončilo nerozhodně, proto se prodlužovalo a moskevští vyhráli o jeden jediný bod. Tím je CSKA jediné mužstvo ze všech 4 skupin A až D Euroleague, které je bez porážky.

Maccabi na CSKA nestačil

30. listopadu 2014 v 14:13 | Denny
Maccabi Tel Aviv - CSKA Moskva 61:84 po čtvrtinách 12:25, 18:15, 16:19, 15:25. Po první půli měl Maccabi manko 10 bodů. Z prohraného utkání v Moskvě se sice telavivští sice poučili, jak by měli hrát doma, ale Moskva od začátku hrála se zajištěnou obranou, kterou hráči Maccabi procházeli jen ztěží.

Maccabi vyhrál ve Franci těsně

21. listopadu 2014 v 15:45 | Denny
Maccabi si jel do Limoges pro vítězství, ale přesvědčivé to nebylo. Nakonec vyhrál jen o 6 bodů: , výsledek zápasdu CSP Limoges - Maccabi Tel Aviv byl 73:79 po čtvrtinách 21:19, 14:23, 13:15, 25:22.

Nejlepším hráčem Maccabi byl Sylven Landesberg. Celově se na vítězství podílel 22 body. Díky němu vedl Maccabi jednu chvíli ve 3.čtvrtině přesvědčivě o 18 bodů, ale pak žluto-modří polevili, Francouzi přidali a náskok se smrsknul na polovinu, na konci 3.čtvrtiny to bylo jen o 9 bodů. V poslední čtvrtině zachránil Jeremy Pargo Maccabi od porážky, celkově se blýskl 13 body, 9 z nich dal v poslední minutě!

Izrael vyhrál a je nyní první ve skupině B

17. listopadu 2014 v 15:33 | Denny
V neděli 16. listopadu byly ve skupině B kromě zápasu Izrael - Bosna a Hercegovina na pořadu zápasy Belgie - Wales 0:0, Kypr - Andora 5:0.

Izrael s Bosnou a Hercegovinou hrál v Haifě a vyhrál 3:0. Bylo to přesvědčivé vítězství. Branky dali Gil Vermouth, Omer Damari a Eran Zahavi. Jak napsal v komentáři k předchozímu článku o kvalifikaci Karel Příbramský Jr. "Pokud chce Izrael postoupit, tak vítězství v tomto zápase je povinností" zvláště, když si uvědomíme, že Izrael dosud nehrál s těžkými soupeři, kterými jsou Belgie a Wales.

Maccabi si veze z Malagy důležité vítězství

14. listopadu 2014 v 11:58 | Denny
Maccabi Tel Aviv, loňský vítěz Euroleague, se poučil z domácí porážky s Cedevitou Záhřeb 73:83 a do Španělska odletěl dobře připraven. Unicaja Malaga je s CSKA favoritem ve skupině B, takže vyhrát nad takovým soupeřem a navíc v jeho domácím prostředí je senzační, Maccabi to dokázal, vyhrál 70:66.

Kvalifikace na ME 2016 pokračuje tento víkend

13. listopadu 2014 v 0:23 | Denny
V prvním kole kvalifikace 9. září měl Izrael hrát s Belgií. Rozhodnutím UEFA bylo utkání z bezpečnostních důvodů odloženo, dlouho nebylo určeno, kdy se bude hrát, nyní je znám termín - je to úterý 31.3.2015.

Izrael hrál svůj první zápas 10.října v Nikosii proti Kypru a zvítězil 2:1. Bylo to důležité tvrdě vybojované vítězství. Izrael měl vynikající první poločas, Omer Damari skóroval v 38.minutě a kapitán mužstva Tal Ben Chaim, který na první gól přihrál, dal ve 45.minutě druhou branku, Izrael vedl 2:0. Ve druhé půli Makridis snížil na konečných 1:2.

Trpká porážka Maccabi ve 4.kole Euroleague

10. listopadu 2014 v 9:04 | Denny
Maccabi Tel Aviv, loňský vítěz Euroleague, prohrál doma s Cedevitou Záhřeb 73:83. Je to vůbec první vítězství Záhřebu v tomto ročníku, první tři zápasy prohrál.
Cedevita byla v Tel Avivu ve všech čtvrtinách lepším mužstvem, utkání vyhrála především úspěšnou střelboui trojek, z 39 pokusů se její hráči trefili 14-krát, Maccabi úspěšných trojek dosáhl jen 7.

Euroleague basketbalistů pokračovala 3.kolem

2. listopadu 2014 v 23:06 | Denny
Maccabi Tel Aviv, loňský vítěz Euroleague, má nejen nového trenéra, kterým je Guy Goodes, ale i mnoho nových hráčů. Ve skupině B rozhodně nepatří mezi horké favority, ale na postup by to mělo stačit. V prvním kole Maccabi porazil francouzský Limoges CSP 92:76, který po letech znovu hraje v nejvyšší soutěži evropských basketbalistů. Maccabi v druhém kole prohrál v Moskvě s CSKA 80:98.

Začala Euroleague basketbalistů

20. října 2014 v 17:11 | Denny
Letos stejně jako v jiných letech bude mít Izrael v této soutěži jediného zástupce. Kvalifikace se sice zúčastnil Hapoel Jerusalem, ale do hlavní soutěže se mu nepodařilo postoupit. V prvním kole vyhrál nad českým mistrem ČEZ Nymburk 94:84, ale v druhém kole již nestačil na Unics Kazaň, který porazil Hapoel Jerusalem 82:71.

Neúspěchy Česka, Izraele a Slovenska v Davis Cupu

15. září 2014 v 16:12 | Denny
Francie po prvém dnu vedla nad Českou republikou 2:0 a Švýcarsko stejným poměrem nad Itálií, tedy také 2:0. Hned první den zklamali jak Tomáš Berdych, tak i Lukáš Rosol a v sobotu prohrálo Česko i čtyřhru, Tsonga s Gasqetem porazili \radka Štěpánka s Tomášem Berdychem. Do finále postupuje Francie a nedělní dvouhry na tom nic nezměnily, hrálo se na dva vítězné sety. Julien Benneteau prohrál s Jiřím Veselým 4:6, 3:6 a v posledním utkání Gael Monfils vyhrál nad Lukášem Rosolem 5:7, 6:4, 7:5.

Celkově Francie - Česká republika 4:1

Davis Cup – hraje se semifinále světové skupiny a playoff o udržení

10. září 2014 v 15:45 | Denny
Od 12. do 14. září 2014 se v semifinále DC utká Francie s Českou republikou a Švýcarsko s Itálií. Češi nastupují s tím nejlepším, co mohou nabídnout. V mužstvu jsou Tomáš Berdych, Lukáš Rosol, Radek Štěpánek a Jiří Veselý. Sestavu Francie tvoří Joe-Wilfried Tsonga, Richard Gasquet, Gael Monfils a Julien Benneteau.

Ohlédnutí za tenisovým US Open

10. září 2014 v 13:33 | Denny
Letos se hrálo od 25.srpna do 8.září 2014. Od roku 2013 se hraje finále mužské dvouhry až v pondělí. Z Izraele se zúčastnili Dudi Sela, Julia Gluško a Šachar Peer. Julii Gluško v prvním kole porazila Američanka MadisonBrengle 6:3, 6:2. Pro tu turnaj skončil v druhém kole, kde nad ní zvítězila Němka Sabina Lisicki (26) 6:4,6:1.
Lépe si vedla Šachar Peer, její soupeřkou byla Johanna Konta z Velké Británie, kterou Peer porazila 6:2, 6:3. V druhém kole ale Peer skončila, nestačila na Marianu Lučič - Baroni z Chorvatska, ale aspoň to byl tříseťák, ve kterém Peer vyhrála první set: 6:7, 6:3, 6:2. Chorvatka ve třetím kole dokonce zvítězila nad nasazenou 2 Simonou Halep z Rumunska.

Izraelská mužstva v 3.kole kvalifikace Ligy mistrů a Evropské ligy

8. srpna 2014 v 10:02 | Denny
Maccabi Tel Aviv hrál 30.7. 2014 ve třetím kole kvalifikace v Mariboru s místním NK, nešťastně před koncem inkasoval gól. Odveta se hrála 5.8.2014, utkání skončilo nerozhodně 2:2, proto postupuje do play-off Maribor a Liga mistrů se v tomto roce musí obejít bez izraelské účasti.

Maccabi Tel Aviv byl vylosován do skupiny B Evropské ligy basketbalistů

13. července 2014 v 12:14 | Denny
Ve čtvrtek 10. července se konalo losování nového ročníku Evpropské ligy basketbalistů. Maccabi, který byl zařazen podle výkonnosti posledních tří let do 2.koše, byl vylosován do skupiny B k CSKA z prvního koše. Dalšími mužstvy této skupiny jsou Malaga, Alba Berlín, Cedevita Zagreb a Limoges CSP. Hlavní soutěž začíná 16.října. Maccabi hraje první utkání doma s francouzským Limoges, druhé kolo v Moskvě s CSKA.