V EU bude povinné označovat zboží ze židovských osad

11. listopadu 2015 v 14:28 | redakce |  Zahraniční zprávy
Evropská komise (EK) dnes zveřejnila pokyny k označování zboží pocházejícího ze židovských osad.Podle materiálu EK musí být na výrobku uvedeno vedle lokality jako např. Západní břeh Jordánu i explicitní výraz "osada". Pokud takto nebude výrobek označen v Izraeli, pak jej musí označit dovozce či prodejce. Nařízení se týká oblastí obsazených po Šestidenní válce v roce 1967. Celkový export zboží a služeb z Izraele do EU dosahuje ročně 28 miliard. Nové nařízení EK se má týkat především ovoce a kosmetických výrobků. Izraelští představitelé komentovali rozhodnutí EK jako diskriminační s odvoláním na skutečnost, že EK nezavedla obdobných režim u dvou stovek lokalit po celém světě, o něž se rovněž vedou územní spory. Rozhodnutí EK pravděpodobně povede ke snaze bojkotovat právě takto povinně označované výrobky nebo i jejich prodejce.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shlomo Shlomo | 11. listopadu 2015 v 18:27 | Reagovat

Jako reciproční opatření by mohl Izrael zavést povinnost označovat výrobky z arizovaných továren, za něž nebylo majitelům dosud poskytnuto odškodnění. Vedle plného jména tehdejšího a současného majitele by musel být na výrobku i explicitní výraz "ukradeno". Rozhodnutí by pravděpodobně vedlo ke snaze bojkotovat právě takto povinně označované výrobky nebo i jejich prodejce...

2 Clenov Clenov | 11. listopadu 2015 v 21:56 | Reagovat

Myslim, že pokus rozehrává takovou kartu proti Izraeli za současné imigrační vlny by nakonec poškodilo postavení propalestinských aktivistů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama