Smolný týden Maccabi

6. listopadu 2015 v 17:55 | Denny |  Sport
Tento týden byl ve znamení evropských fotbalových soutěží. V úterý a ve středu se hrály zápasy Ligy mistrů, ve čtvrtek utkání Evropské ligy. To, že Maccabi zase prohraje, nikoho neudivilo, ale konalo se malé překvapení, zlatý Zahavi (zahav = zlato) se strefil do branky soupeře, Maccabi Tel Aviv - FC Porto 1:3. Vzhledem k tomu, že Šachťor Doněck, který na tom byl stejně, jako Maccabi, převálcoval Malmö FF 4:0, tak Maccabi je nyní jediným mužstvem v soutěži, které má 0 bodů. V tomto případě platí "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se." To, že izraelský mistr se letos probojoval do hlavní soutěže Ligy mistrů, nás těší. V úterý 24.11. bude soupeřem Maccabi v Haifě Chelsea Londýn, která sice momentálně nic moc nehraje, ale...

V Evropské lize fotbalu Sparta hrála se Schalke nerozhodně 1:1, když gól Schalke 04 padl z pokutového kopu. Skupinu K stále vede S04, Sparta je druhá. Viktoria Plzeň nevyhrála ve Vídni a nevyhrála ani doma, Rapid ji porazil 2:1 a vnaděje na postup již umřela. Rapid má postup jistý. Liberec "jede", ve skupině F vyhrál v Groningenu 1:0 a je se 7 body na druhém místě.
Kromě fotbalu se jako každý týden hrála Evropská liga basketbalistů. Před týdnem jsme byli rádi, že Maccabi po dvou prohraných zápasech konečně vyhrál, a to doma nad nováčkem soutěže Dinamem Banco Sassari 79:63. Je to jediný zápas, který Maccabi letos v Evropské lize vyhrál. Ani v tomto týdnu se žlutomodrým nedařilo. Brose Basket Bamberg - Maccabi Tel Aviv 77:66. Po prvním poločase prohrával Maccabi 35:42, do druhé půle nastoupilo úpně "jiné" mužstvo, Maccabi 3.čtvrtinu vyhrál 22:9, před poslední čtvrtinou vedli žlutomodří 57:51, ale to bylo to jediné, na co se Maccabi v tomto utkání zmohl, 4.čtvrtinu rozhodli pro sebe basketbalisté Bambergu 26: 9. Maccabi je poměrem 1-3 (výhry - prohry) ve skupině D na předposledním místě. V příštím týdnu se Maccabi doma střetne s mužstvem Dorussafaka Dogus Istanbul, které je s jedním vítězstvím v tabulce na 4.místě.