Basketbal Maccabi v krizi. Zavinil to trenér?

13. listopadu 2015 v 11:09 | Denny |  Sport
O tom, že v Evropské lize basketbalu má Maccabi negativní bilanci 1-3 (jeden vyhraný a tři prohrané zápasy), jsme již uvedli. Jenže tím ta krize neskončila, bylo ještě hůř. V neděli v izraelské lize Maccabi doma (!) prohrál utkání s Maccabim Ašdod 83:88. A tak nikoho nepřekvapilo, že v pondělí vedení Maccabi dalo na vědomí, že Guy Goodes již není hlavním trenérem mužstva. Na dosud přesně neurčenou dobu povede mužstvo Goodesův assistant Avi Even. V té nepřesně určené době se vedení poohlédne po nějaké trvalé náhradě. V izraelských novinách se objevilo několik jmen, jedním z nich je např. Dirk Bauermann, Němec, který je trenérem iránského národního mužstva a zároveň trénuje ruský tým Rudý říjen Volgograd.

O tom, že v červnu 2014 opustil mužstvo trenér David Blatt a přešel do americké NBA, jsme též psali, ale ani ve snu nás nenapadlo, že by letošní vstup do Evropské ligy po změně trenéra bude tím nejhorším vystoupením Maccabi v této prestižní evropské soutěži v tomto století. Vždyť Maccabi v loňském roce pod vedením Guy Goodese hrál v playoffs a dokonce vyhrál izraelský pohár.

Ve čtvrtek 12. 11. 2015 nastoupil Maccabi FOX Tel Aviv ke klíčovému utkání doma proti mužstvu Darussafaka Dogus Istanbul, které před utkáním na tom bylo o trochu líp, než žluto-modří, bylo na 4.místě ve skupině jen lepším poměrem košů.

První čtvrtina skončila nerozhodně 20:20. Druhá byla také vyrovnaná, Maccabi čtvrtinu těsně vyhrál 19:17, po první půlce vedli domácí těsně 39:37.

Druhý poločas začal náporem hostí, kterému domácí nedokázali čelit. Třetí část hry vyhrálo mužstvo z Istanbulu 23:14 a ani v poslední čtvrtině se obraz hry nezměnil. Celkový výsledek Maccabi Tel Aviv - Dorussafaka Dogus Istanbul 73-84
Pod vedením prozatímního trenéra Aviho Evena zatím nenastal obrat k lepšímu.

V pátek se ve skupině D střetnou dvě dosud neporažená mužstva, CSKA hostí tým Unicaja Malaga a v dalším utkání hraje Sassari proti Bambergu.