Ve fotbale rozhodnuto! Izrael do Francie nepojede

14. října 2015 v 14:35 | Denny |  Sport
V pondělních zápasech si přímý postup vybojovali fotbalisté Slovenska a Ruska. Úterní zápasy pak přinesly zajímavé souboje, ve kterých se bojovalo o 3.místo a ve skupině H dokonce o 2.místo. V tomto případě prohrála Malta s Chorvatskem těsně 0:1 a tak Norsko, které dlouho bylo ve skupině 2., nakonec skončilo 3, postupuje Chorvatsko.Kdo bude ve skupinách 3. a bude tedy hrát v play-offs o zbývající 4 volná místa na Euro 2016 se rozhodlo včera. Většina třetích již byla známa a jako nejlepší 3. ze všech skupin, který postupuje přímo bez baráže, se hovořilo v pondělí o Maďarsku, v úterním zápase vyhrálo Turecko 1:0 nad Islandem a tím, že v neděli porazilo Česko 2:0, si zajistilo jako 3.nejlepší ze všech skupin přímý postup.

Zamotaná situace byla ve skupinách A a B, naději před úterními zápasy mělo ve skupině A Holandsko a Turecko, vw skupině B to byla Bosna a Hercegovina a Kypr a pro největší optimisty a matematiky-teoretiky, dokonce i Izrael. Reprezentant Izraele Sheran Yeini, který kvůli zranění v sobotu proti Kypru nehrál, s nádechem ironie řekl: "Jsem přesvědčen, že všichni ze sebe vydáme vše. Belgii můžeme porazit v jednom z 20 zápasů a myslím si, že ten jeden bude právě tento zápas, vyhrajeme." Zde přání bylo otcem myšlenky, opak byl pravdou, Belgie porazila Izrael 3:1. Střelcem izraelského gólu byl Tomer Hemed. Ve stejné skupině Kypr prohrál 2:3 s Bosnou a Hercegovinou, která tím obsadila 3.místo a Izrael posunula na 4.příčku.

Výsledky některých dalších včerejších zápasů: Wales - Andora 2:0, Itálie - Norsko 2:1, Holandsko - Česko 2:3, Lotyšsko - Kazachstan 0:1.

Přímí postupující podle skupin:
A: Česká republika, Island, Turecko, B: Belgie, Wales, C: Španělsko, Slovensko, D: Německo, Polsko, E: Anglie, Švýcarsko, F: Sev. Irsko, Rumunsko, G: Rakousko, Rusko, H: Itálie, Chorvatsko, I: Portugalsko, Albánie. Francie jako pořadatel kvalifikaci nehrála.

Překvapením byl špatný výkon Nizozemců a naopak vynikající výkon Rakušanů.
V baráži jsou nasazenými mužstvy: Bosna a Hercegovina, Ukrajina, Švédsko a Maďarsko. Tato mužstva budou hrát proti Dánsku, Irsku, Norsku a Slovinsku. Kdo s kým určí los v neděli od 11:20 h letního SEČ. První zápasy se budou hrát ve dnech 12.-14.11., odvety 15.-17.11.2015.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama