Spor o Památník ticha na stránkách MFD

19. října 2015 v 16:14 | redakce |  Domácí zprávy
Ve čtvrtek 15. října vyšel v MFD komentář Vojtěch Varyše "Jak vydělávat na holokaustu", který se velmi kriticky zabýval projektem Památníku Šoa Praha na pražském nádraží Bubny. Varyš psal o ambiciózních podnikatelích s historií, kteří si najednou nechtějí připomínat jen holokaust, ale také i poválečné vyhnání Němců. Nelíbilo se mu, že Památník získal do pronájmu od Českých drah nádražní budovu na 50 let bez výběrového řízení. Pavel Stingl na kritiku reagoval v sobotním vydání MFD "Památník ticha nemá co skrývat", kde veškeré výhrady odmítl.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karel Příbramský Jr. Karel Příbramský Jr. | 20. října 2015 v 0:48 | Reagovat

Vše jsme tady podrobně pročetli a tak si dovolím stručně reagovat, nejsem toho názoru, že se jedná o spor, nýbrž, že pan redaktor Varyš (konečně někdo!)se jako jeden z mála(ne-li jediný!) odvážil napsat něco, co se už  šušká a co se stalo v posledních letech u určitých osob a skupin pravdivé a pravidlem a to, že např.pan Štingl nepochybně mezi ně patří a dělá si z toho krásný business! Jeho reakce vůbec nevyvrací to, co pan redaktor Varyš napsal, jenom se Štingl snaží odvést pozornost od skutečnosti a vyjmenovávat lidi, kteří jsou v boardu a supervisory boardu a co natočil za filmy, ale že by vyvrátil tvrzení pana redaktora Varyše, že "za poslední dva roky se v Bubnech nestalo nic, navic úspěšné  vzpomínkové a didaktické akce typu Vlak Lustig zde pořádaly úplně jiné organizace a instituce!Památník Šoa, nebo ted nově pamatník ticha, anebo tak nějak si myslím ted říká pouze na nádraží instaloval plastiku Brána nenávratna a uspořádal jednu výstavu"
Proto se nelze jinak, než ztotožnit s článkem a komentářem pana Varyše, že za megalomanskými záměry je především vidět nekoncepčnost a já si ještě dovolím dodat, až neuveřitelná neschopnost a diletantismus, typická pro určité lidi, v čele s panem Štinglem,tam kouká za každým rohem, hanba jim!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama