Rozhovor izraelského prezidenta Reuvena Rivlina pro HN

21. října 2015 v 11:34 | HN |  Rozhovor
HN: Jsou izraelské existenční obavy dnes větší vzhledem ke zjevnému ústupu Spojených států amerických z blízkovýchodní scény? Pokud byste si sedl ke stolu s Barackem Obamou, abyste ho zasvětil do blízkovýchodních reálií, kde byste začal? Je tu něco, co on nechápe?

Vazba na Spojené státy je jednou ze tří strategických priorit mé země. Druhou je také vazba na USA. A třetí, nikoliv méně podstatná než první dvě, je vazba na USA. Izrael je samozřejmě zemí se silným a dynamickým demokratickým zázemím. Za svou existenci si však ručí výhradně sám. Jsme dostatečně silní na to, abychom zajistili bezpečnost našemu demokratickému zřízení i všem našim občanům. Asi předpokládáte, že souhlasím s vaší tezí, že USA vyklízí blízkovýchodní pole. Jistěže se do dění v regionu zapojuje více aktérů než dříve. Někteří s dobrými, jiní s nepochybně zlými úmysly. Izrael je všechny bedlivě sleduje. Celý region je stále méně stabilní. Spojeným státům bude ovšem vždy vyhrazena klíčová role v této části světa.


Takže: Není úlohou prezidenta, aby poučoval prezidenta jiné země. Ale moje poselství Obamovi by bylo stejné jako i ostatním světovým lídrům. Je to poselství, jemuž on dobře rozumí. Arabové a Židé nejsou odsouzeni k soužití, nýbrž jsou k tomu předurčeni. Jakkoliv se dnes palcovými titulky píše o genocidních ambicích íránského režimu a nenávist či teror páchaný fundamentalisty mohou dominovat celkové agendě, základ zůstává stejný. Musíme hledat cestu, jak budovat důvěru a žít spolu. Musíme spolu mluvit a naslouchat si. A já si vážím letité snahy Spojených států o záchranu z tragédie, v níž žijeme.
Celý rozhovor najdete zde.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Annie Joe Annie Joe | E-mail | 15. března 2018 v 15:50 | Reagovat

JAK jsem se stal VICTOREM poté, co se mi moc nepodařilo získat úvěr.

Cítím se tak požehnaný a naplněný. Byl jsem neochotný při žádosti o úvěr, o kterém jsem se dozvěděl o online, protože všechno se zdá být příliš dobré, ale bylo jsem přesvědčeno a šokováno, když můj přítel na mém pracovišti dostal půjčku od společnosti Progresive Loan INC. a taky jsem se vydal, dnes jsem hrdý majitel mé firmy a vydělávám peníze pro svou rodinu a šťastnou matku. No já jsem Annie Joe jménem z Pauls Valley, Oklahoma. Jako jediná máma se třemi dětmi bylo těžké získat práci, která by se mohla postarat o mne a mé děti a já jsem měl tolik účtů, které bych zaplatil a abych to udělal nejhorší, že jsem měl špatný úvěr, takže jsem nemohl získat půjčku od žádné banka. Měl jsem ideální začátek podnikání jako kadeřník, ale neměl jsem žádný kapitál, který by mohl začít. Vyzkoušel jsem všechny typy bank, ale nepracoval, dokud jsem nebyl mým spolupracovníkem odkázán na reklamu, % úrokové sazby. Poslal jsem jim e-mail s použitím jejich oficiální e-mailové adresy (progresiveloan@yahoo.com) a okamžitě jsem dostal odpověď a můj úvěr byl schválen a byl jsem přesměrován na místo banky, kde jsem svůj úvěr stáhl přímo na můj účet. Chcete-li snížit příběh krátký, jsem hrdý na svou firmu stylist a příslib svědčit světu, jak byl můj život transformován .. Pokud potřebujete jakýkoli druh úvěru, doporučuji vám kontaktovat Progresivní úvěr INC a být finančně zrušen Email: progresiveloan@yahoo.com NEBO Call / Text +1 (603) 786-7565

***...??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama