Izraelský prezident Rivlin přijíždí na státní návštěvu

19. října 2015 v 14:49 | redakce |  Domácí zprávy
Zítra do Prahy přilétá na čtyřdenní státní návštěvu izraelský prezident Reuven Rivlin. Během svého pobytu by měl vedle setkání s předními českými politiky navštívit i Památník Terezín a Národní památník na Vítkově. Dle zpráv v médiích pravděpodobně bude jedním z témat i debata o zbrojní spolupráci. Rivlina do Česka pozval prezident Miloš Zeman již loni v červnu.


Hlavní program se bude odehrávat ve středu na Pražském hradě. Zeman se s Rivlinem nejprve sejde dopoledne k osobnímu jednání a večer bude pořádat na počest svého hosta a jeho choti státní večeři. Ve čtvrtek oba prezidenti zahájí česko-izraelský podnikatelský seminář v Lichtenštejnském paláci a zúčastní se pietních aktů na terezínském Národním hřbitově a v Národní památníku na Vítkově.
Během středy a čtvrtka bude Rivlin rovněž jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou a předsedy Poslanecké sněmovny a Senátu Janem Hamáčkem a Milanem Štěchem. ČTK uvedla, že podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka bude Zeman s izraelským prezidentem diskutovat o společných projektech v oblasti bezpečnosti a o českých projektech v Izraeli v oblasti logistiky a železniční dopravy. Mluvit spolu budou i o povolební situaci v Izraeli a o tamní zhoršené bezpečnostní situaci. Podle informací ŽL by se jednání mohla dotýkat i dalšího fungování Evropského institutu odkazu šoa, jehož provoz by v budoucnu mohl spolufinancovat i Stát Izrael.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama