V evropských fotbalových soutěžích bylo odehráno první kolo

18. září 2015 v 17:44 | Denny |  Sport
Maccabi Tel Aviv dosáhl letos kýženého cíle, hraje v CL = Champions League, tedy v Lize mistrů. Hvězdy ale právě nestojí v příznivé konstelaci pro Maccabi. Byl vylosován do těžké skupiny, avšak ona žádná skupina lehká není. Navíc UEFA prohlásila, že stadion v Tel Avivu nevyhovuje požadavkům královské soutěže, proto domácí utkání bude hrát Maccabi Tel Aviv v Haifě.

Tak máme první kolo za sebou, Maccabi proti těžkému soupeři, kterým byla londýnská Chelsea, neměl šanci, prohrál 0:4. První gól padl v 15.minutě, další ze značky pokutového kopu v minutě 45.+4 a dalí dva v druhé půli. Tentokrát nepomohl ani zlatý Zahavi, zato trenér domácích José Mourinho byl naprosto spokojen. Prohlásil: "Už jsem ani nevěřil tomu, že umíme vyhrávat" a to vzhledem k tomu, že v anglické nejvyšší soutěži Premier League je Chelsea momentálně na 17.místě. Co tomu říká Abramovič? Nejdříve jen remizovala doma se Swansea 2:2, v Manchesteru jí porazil ManCity 3:0, pak vyhrála venku nad West Bromwitch Albion 3:2, ale doma v londýnském derby prohrála s Crystal Palace 1:2, pak ji porazil Everton 3:1 a má nyní celkovou bilanci 1 vítězství, 1 nerozhodně a 3 porážky. A tak si Chelsea léčila mindráky před 40 684 diváky, obětí byl Maccabi. Pro úplnost: Chelsea střílela na branku 17krát, MTA 7krát. V bráně řluto-modrých byl Predrag Rajkovič, který přišel z Rudé hvězdy Bělehrad za 3 miliony €.

Ze zajímavých výsledků snad ještě to, že Šachťor Doněck dostal 4 góly od Realu Madrid a sám nedal jediný, oba kluby z Manchesteru prohrály, ManU v Holandsku s Eindovenem 1:2, City doma s Juve 1:2. Do kategorie překvapení jsem zařadil výsledky: Gent - Lyon 1:1, Dinamo Zagreb - Arsenal 2:1.

Ve čtvrtek 17.9. se hrálo v Evropské lize. Plzeň porazila Dynamo Minsk 2:0, Slovan Liberec prohrál se Sportingem Braga 0:1 a Sparta hrála v Řecku s klubem Asteras Tripolis 1:1.