Eurobasket 2015 – Izrael v osmifinále, ČR ve čtvrtfinále

15. září 2015 v 20:24 | Denny |  Sport
Mistrovství Evropy se mělo hrát na Ukrajině, tomu ale zabránily válečné události a tak se skupiny hrály ve 4 zemích od 5.9. do 11.9., závěr mistrovství se hraje v Lille. Skupinová fáze se hrála v Berlíně, Montpellieru, Rize a Záhřebu. V každé skupině hrálo 6 mužstev, z každé skupiny postupovala 4 mužstva do osmifinále. Izrael hrál ve skupině B v Montpellieru s mužstvy Francie, Finska, Bosny a Hercegoviny a Ruska. V prvních zápasech porazil Rusko 76:73 a Finsko 79:76. Pak ale nešťastně o dva body prohrál s Bosnou 84:86, v dalším zápase porazil Polsko 75:73 a v rozhodujícím utkání prohrál s obhájcem titulu a favoritem skupiny Francií 61:86. Ta skupinou prošla bez porážky, skupinu s 10 body vyhrála. Izrael měl 8 bodů a skončil na 2.místě. V osmifinále hrál s Itálií 52:82 a do čtvrtfinále nepostoupil. Musím podotknout, že pesimisté nepočítali ani s tím, že by Izrael skončil ve skupině na 2.místě.Česká republika hrála v Rize ve skupině D, kde hrála s Belgií a baltskými zeměmi Litvou, Lotyšskem a Estonskem. Česko trénuje Izraelec Ronen Ginzburg, kterému asistují Pavel Beneš a Lubomír Růžička. Skupinu vyhrála Litva následována Lotyšskem, Česko postoupilo do osmifinále ze třetího místa a zde rozdrtilo Chorvatsko 80:59. Ve čtvrtfinále dne 16.9. hraje v 18h30min se silným Srbskem.

Ve čtvrtfinále hrají Španělsko s Řeckem, Francie s Lotyšskem, Česko se Srbskem a Itálie s Litvou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karel Příbramský Jr. Karel Příbramský Jr. | 15. září 2015 v 22:54 | Reagovat

Izraelci mohli mít na víc, ale kdo viděl zápas s Itálií určitě potvrdí, že tam chybělo více, především důkladnější obrana, lepší střelba a hlavně kolektivní organizovan+ývýkon, Izrael na tyhle věci opakovaně dojíždí v týmových sportech,
kdo viděl ndeávný heroický výkon fotbalistů ve Walesu, kde podali týmový kolektivní výkon a vydřeli remízu, která může mít při zavěrečném účtování cenu zlata mi jistě dá za pravdu.Češi příjemně překvapili, rukopis trenéra Ginzburga, který už mnoho let působí v Evropě je znát a vyřazení Chorvatů je zatím největší překvapení turnaje! Zítra se Srbskem to bude daleko těžší a výhra by byla přímo senzací, vždyt Srbové jsou vícemistři světa! Ale i tak mají Češi možnost zabojovat o účast na Olympiaádě v Riu a ta účast v kvalifikaci o OH 2016 je stále reálná.

SEmifinále tipujeme. Srbsko,Španělsko,
Francie a nejspíš Itálie, i když \litva je těžký oříšek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama