Čtyři výstavy Aleše Veselého k jeho 80. narozeninám

25. září 2015 v 7:14 | redakce, TZ Veselý |  Kultura
Aleš Veselý slaví tento rok své životní jubileum. K jeho 80. narozeninám jsou v Praze uspořádány čtyři výstavy mapující jeho obsáhlé dílo od 60. let 20. století až po současnost. Galerie vystavují i díla, která veřejnost ještě nikdy nespatřila. Výstavní projekt s názvem Bez začátku, bez konce bude probíhat celý podzim ve čtyřech pražských galeriích: v Galerii 1. patro, v Galerii Millennium, v Galerii Villa Pellé a v Galerii Zlatá husa.


V Galerii 1. patro uvidí návštěvníci prostorové a závěsné objekty, které byly povětšině vystaveny v umělcově ateliéru ve Středoklukách. Výstava reflektuje neznámé objekty od 60. let dodneška.

Galerie Millennium nabídne pohled do krátkého období, ve kterém se Veselý věnoval grafice. K vidění budou výtvory od jemných tisků, po složité grafiky, které se staly díky nevšednímu způsobu vytvoření unikátními a neopakovatelnými.

Galerie Villa Pellé vystaví prostorové a kresebné "úvahy" a vize ve formě menších objektů, modelů a kreseb představujících nové monumentální sochy. Jsou to práce z posledních několika let, kde převažují úvahy o relativitě viděného a o vnímání času a rozprostřenosti prostoru.

Galerie Zlatá husa ukáže, jak vznikaly ideje, které se postupně vyvíjely k ideálním představám monumentálních dimenzí. Socha Kaddish (1968) byla první realizací v tomto měřítku. Další realizované nerealizované projekty v prostorách galerie představují modely, videa, kresby, fotografie a texty. Společně s projekty jsou vystavena i díla ze 60. a 70. let ze sbírky Galerie Zlatá husa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama