Odepisovaný „outsider“ vyřadil Basilej a bude hrát Ligu mistrů

26. srpna 2015 v 22:36 | Denny |  Sport
Je to ohromný úspěch Maccabi, který v odvetném utkání doma sice nevyhrál, jen remizoval 1:1, ale důležité dva góly vstřelené na hřišti soupeře ho posunuly do Ligy mistrů.
Díky Zahavimu, který byl střelcem všech branek Maccabi venku i doma, postupuje izraelský mistr do elitní evropské fotbalové soutěže.

Trenér Basileje Urs Fischer po utkání v Basileji prohlásil : "Udělali jsme dvě hrubé chyby, kterých soupeř nemilosrdně využil, ale nic není ztraceno, v Tel Avivu musíme vyhrát." To se ale nepovedlo, i když v sestavě Basileje došlo od začátku ke 3 změnám. Místo zraněných Matiase Delgada a Marca Janka nastoupili Trulant Xhaka a Davide Calla a Daniela Hoega nahradil zkušený 37-letý Walter Samuel. Dva Češi - brankář Tomáš Vaclík a obránce kapitán Marek Suchý odehráli celý zápas.

Basilej začala svižně a již v 11.minutě vstřelil Zuffi gól a Švýcaři si mysleli, že mají vyhráno, že tento výsledek ubrání, případně ještě dají jeden gól navíc. Skutečně měli ohromnou převahu, ovšem překvapení přišlo ve 24. minutě a znovu to byl Zahavi, který vyrovnal na 1:1. V kvalifikaci to byla jeho 7. branka.

Oba trenéři dlouho nestřídali, k tomu došlo až v závěru hry, každé mužstvo střídalo povolené tři hráče, ale branka již nepadla, takže Basilej po dvou letech nebude v elitní soutěži, zato tam po 11 letech budou zase jednou žluto-modří. Při losování, které se uskuteční v Monacu ve čtvrtek 27.8. bude Maccabi ve čtvrtém koši vzhledem k tomu, že má málo bodů UEFA. Jak dopadl los, budeme referovat.