Odepisovaný „outsider“ v Basileji příjemně překvapil

20. srpna 2015 v 16:36 | Denny |  Sport
Po prohře doma s Plzní ve 3.kole kvalifikace byl Maccabi mnoha "experty" označován za outsidera a jeho vítězství v Plzni a tím i postup do playoffs bylo velikým překvapením. Dokonce i ti největší fanoušci izraelského mistra nevěřili, že by jejich klub mohl postoupit do základní soutěže Ligy mistrů ve chvíli, kdy se dozvěděli, že los playoff jim určil zkušeného harcovníka FC Basel 1863. Překážka ještě není zdolána, ale žlutomodří v tomto směru udělali velký krok.

Díky zkušenému Zahavimu si Maccabi veze domů jeden bod za remízu a dvě branky vstřelené na půdě soupeře mohou rozhodnout. Ve Švýcarsku panuje zděšení a zbytek Evropy se diví. Byl to Maccabi, který se brankou Erana Zahaviho ve 31.minutě ujal vedení. Brzy nato ve 39. minutě Basilej vyrovnala gólem z jedenáctky. Střelcem byl Argentinec Matias Elgado. Stav 1:1 pak trval téměř až do konce zápasu, v 88. minutě se Švýcarům podařilo dát branku, to se strefil Breel Embolo, ale ti, kteří pravidelně sledují fotbalové zápasy vědí, že výsledku je často dosaženo až v nastaveném čase. Ten byl tentokrát dlouhých 6 minut a štěstí stálo na straně hostí, Zahavi vyrovnal hlavou na důležitých 2:2.

Je třeba dodat, že Basilej byla po celé utkání dominantní, ale brankář Juan Pablo byl vynikající a Maccabi po počátečním tlaku Basileje se rychle postavil na nohy a útočil, výsledkem byl první gól, na který přihrál Zahavimu Avi Rikan.

Po utkání prohlásil trenér Basileje Urs Fischer: "Udělali jsme dvě hrubé chyby, kterých soupeř nemilosrdně využil, ale nic není ztraceno, v Tel Avivu musíme vyhrát." Trenér žluto-modrých Slaviša Jokanovič je s výsledkem spokojen, a to především s výkonem Zahaviho. Po zápase v rozhovoru s reportéry řekl: "Nehráli jsme brilantně, ale dřeli jsme celý zápas. Branky ale musí střílet také další hráči, nesmíme se stále jen spoléhat na Erana."

Odveta se hraje v úterý na Bloomfield stadionu v Tel Avivu a nebude to žádná procházka růžovým sadem.