Maccabi v Plzni vyhrál 2:0 a postupuje do playoffs. Hapoel Kirjat Šmona doma prohrál se Slovanem Liberec 0:3

6. srpna 2015 v 22:28 | Denny |  Sport
Po prohře v doma v Tel Avivu, nikdo nevěřil, že by v Plzni Maccabi. Skutečnost ale byla jiná. Maccabi vyhrál 2:0. Psali jsme, že Plzeň v minulosti všech 12 kvalifikačních utkání o postup do Ligy mistrů vyhrála, dokonce i to 13.utkání v Tel Avivu, ale doma ve 14. zápase zklamala, do playoffs postupuje Maccabi. Losování se uskuteční v pátek v sídle UEFA.
Ve středu nejdříve Sparta po remíze 2:2 v Moskvě asi podcenila CSKA a naprosto zbytečně prohrála 2:3.
Ve večerních hodinách to v Plzni bylo dlouho 0:0, to Viktorka moc neútočila, spíš čekala na chyby soupeře. Maccabi svou vůli po vítězství ukázal až v posledních 14 minutách hry. Nejdříve skóroval Zahavi z penalty za faul Limberského a 7 minut na to v 84. minutě poslal tentýž hráč míč do branky Plzně, z pohledu Maccabi to bylo 2:0 a tento výsledek vydržel až do konce.

V Plzni se pochopitelně nejvíce zlobil trenér Miroslav Koubek a výsledek obou českých klubů zklamal i trenéra reprezentace Pavlal Vrbu, největši radost z výsledku měl trenér modro-žlutých Slaviša Jokanovič, španělský občan srbského původu
Několik poznámek k právě ukončenému 3.kolu kvalifikace. Mistru Rakouska Red Bull Salzburg se ani na osmý pokus nepodařilo postoupit do Ligy mistrů. Překvapením se dá nazvat postup Rapidu Vídeň, který vyhrál v Amsterdamu nad Ajaxem 3:2.

Losování playoffs se koná v pátek 7.8. v sídle UEFA. Mistři zemí, kteří vyhráli ve 3.kole, (je jich 10 a jsou vyjmenováni v následujícím odstavci) se střetnou mezi sebou, postupují vítězi. Ve hře je dalších 10 klubů podle umístění v ligových soutěžích jednotlivých zemí, ti se také střetnou mezi sebou a také zde 5 vítězů postupuje.

Nasazení mistrů je podle výkonnosti jednotlivých klubů: FC Basel 1893 (SUI) 84.875, Celtic FC (SCO) 39.080, APOEL FC (CYP) 35.460, FC BATE Borisov (BLR) 35.150, GNK Dinamo Zagreb (CRO) 24.700, Maccabi Tel-Aviv FC (ISR) 18.200, FK Partizan (SRB) 14.775, Malmö FF (SWE) 12.545, KF Skënderbeu (ALB) 5.575, FC Astana (KAZ) 3.825.

V kvalifikaci Evropské ligy Hapoel Kirjat Šmona hrál se Slovanem Liberec, v Liberci prohrál 1:2, držel se statečně a doma chtěl vyhrát, což se mu nepodařilo. Liberec od začátku útočil, využil každé slabiny soupeře a ve 33. minutě kapitán týmu David Pavelka dal první gól. Druhý následoval ve 41.minutě. Autorem této branky byl Josef Šural. První poločas, který skončil 0:2, byl ve znamení převahy Liberce, která pokračovala i v druhé půli, v 52:min. byl autorem 3. gólu Marek Bakoš. Kirjat Šmoně nepomohlo ani střídání, Ofir Mizrachi nahradil Ora Ostvinda, Eden Šamir Vladimíra Brouna a Roee Šukrani kapitána Adriana Rocheta. Liberec střídal spíš takticky. Konečné skóre bylo 0:3, postupuje Liberec.

Losování budeme sledovat v přímém přenosu; zda bude los pro Maccabi příznivý, posoudí sportovní fanoušci.