Los Ligy mistrů

28. srpna 2015 v 9:21 | Denny |  Sport
Již dlouho nehrají Champions League jen mistři, jak to bylo v době, kdy to ještě byl Pohár mistrů evropských zemí. Letos se UEFA rozhodla toto alespoň trochu pozměnit. Místo nejsilnějších mužstev je nyní v prvním koši 8 míst vyhrazeno obhájci titulu a mistrům 7 nejvyspělejších evropských zemí, kterými podle kritérií UEFA jsou Anglie, Francie, Itálie, Německo, Portugalsko, Rusko a Španělsko. Obhájcem titulu je FC Barcelona a ta je zároveň mistrem Španělska, proto letos přibyl do nejvýše nasazených i holandský mistr. Naopak Real Madrid tímto rozhodnutím spadl o patro níž - do koše čís.2.Do 1.koše byla nasazena tato mužstva: Barcelona, Chelsea, Paris St.Germain, Juventus Turin, Bayern Mnichov, Benfica Lisabon, Zenit St. Petersburg a PSV Eindoven. Němci tímto rozhodnutím nadšeni nebyli, hrozilo "nebezpečí", že los určí Bayernu Mnichov za soupeře ve skupině Real Madrid a pak byli naprosto zklamáni tím, že jejich mužstva Wolfsburg a Mönchenbladgach byla zařazena do 4.koše.

A jak dopadl los pro Maccabi Tel Aviv? Bude hrát ve skupině G spolu s Chelseou, Portem a Dynamem Kijev. Jaké má naděje? Podle statistik malé, v sezóně 2014/2015 z 10 kvalifikantů skončilo 5 na posledním místě ve skupině.

Ještě několik zajímavostí. Španělsko je v soutěži zastoupeno 5 mužstvy, dosud z jedné země byly v soutěži maximálně 4 kluby. Letos hrají mužstva ze 17 zemí, vůbec poprvé je zastoupen Kazachstán.

První zápasy se budou hrát 15./16. září 2015.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama