Gary Koren o iránském jaderném programu

14. srpna 2015 v 11:17 | HN Názory, Gary Koren |  Úvahy a komentáře
Problémy druhých člověk vnímá jako vzdálené, ne dvakrát akutní. To je přirozené. Lidé také mají tendenci věřit, že vzdálené přírodní katastrofy či epidemie je neohrožují.

Stejně vzdálený může mnohým připadat íránský jaderný program. A jistě mnohé také napadne, že jestliže se světovým lídrům podařilo najít způsob, jak ho řešit, tak proč jim nedůvěřovat. Lidé věří doktorům, právníkům, duchovním. A je pravda, že se často musíme spoléhat na názory odborníků. Ale co když se mýlí? Co když cena, kterou všichni zaplatíme, bude dramaticky vysoká, nebo dokonce neúnosná?


Stejně jako většina obyvatel této planety, která sledovala zprávy v posledních týdnech, věřím, že lidé v Česku mají pravděpodobně tendenci důvěřovat jaderné dohodě uzavřené s Íránem. Navíc perspektiva obchodování s Íránem není lákavá jen pro byznys, ale i veřejnost může vnímat pozitivně možný přínos ekonomické spolupráce se zemí, která se může stát atraktivním trhem pro české výrobky. A také íránské koberce a pistácie jsou podle všeho vynikající…

Ale co ostatní "export" Íránské islámské republiky? Co regionální agrese Íránu a jeho státem sponzorovaný terorismus, jak byl popsaný ve výroční zprávě USA o terorismu za rok 2014? A co hrozivý počet poprav, včetně aktivistů bojujících za lidská práva, žen, gayů a mladistvých, které popisují mezinárodní zprávy, ministerstva zahraničí USA, OSN či Human Rights Watch?

Celý článek najdete zde.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Schneider Schneider | 14. srpna 2015 v 18:34 | Reagovat

A co Pakistán, strašpytle? Ti mají jak vyzkoušený arzenál, tak i - na rozdíl od Íránu! - jaderné nosiče! Navíc Írán má jaderného materiálu tak na jednu - dvě hlavice. Je to opravdu nedůstojná, sebedehonestující hysterie, okolo Íránu. Jasně, Saúdi, to jsou jinší kabrňáci, rodilí filosemité, že?

2 NO NO | 17. srpna 2015 v 13:38 | Reagovat

I DVĚ HLAVICE JSOU, JENE, DOBRÉ. PODLE TOHO, CO NESOU

3 iJew iJew | 18. srpna 2015 v 9:17 | Reagovat

také íránské koberce a pistácie jsou podle všeho vynikající… :-)

4 Annie Joe Annie Joe | E-mail | 15. března 2018 v 15:46 | Reagovat

JAK jsem se stal VICTOREM poté, co se mi moc nepodařilo získat úvěr.

Cítím se tak požehnaný a naplněný. Byl jsem neochotný při žádosti o úvěr, o kterém jsem se dozvěděl o online, protože všechno se zdá být příliš dobré, ale bylo jsem přesvědčeno a šokováno, když můj přítel na mém pracovišti dostal půjčku od společnosti Progresive Loan INC. a taky jsem se vydal, dnes jsem hrdý majitel mé firmy a vydělávám peníze pro svou rodinu a šťastnou matku. No já jsem Annie Joe jménem z Pauls Valley, Oklahoma. Jako jediná máma se třemi dětmi bylo těžké získat práci, která by se mohla postarat o mne a mé děti a já jsem měl tolik účtů, které bych zaplatil a abych to udělal nejhorší, že jsem měl špatný úvěr, takže jsem nemohl získat půjčku od žádné banka. Měl jsem ideální začátek podnikání jako kadeřník, ale neměl jsem žádný kapitál, který by mohl začít. Vyzkoušel jsem všechny typy bank, ale nepracoval, dokud jsem nebyl mým spolupracovníkem odkázán na reklamu, % úrokové sazby. Poslal jsem jim e-mail s použitím jejich oficiální e-mailové adresy (progresiveloan@yahoo.com) a okamžitě jsem dostal odpověď a můj úvěr byl schválen a byl jsem přesměrován na místo banky, kde jsem svůj úvěr stáhl přímo na můj účet. Chcete-li snížit příběh krátký, jsem hrdý na svou firmu stylist a příslib svědčit světu, jak byl můj život transformován .. Pokud potřebujete jakýkoli druh úvěru, doporučuji vám kontaktovat Progresivní úvěr INC a být finančně zrušen Email: progresiveloan@yahoo.com NEBO Call / Text +1 (603) 786-7565

//''```..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama