Ústřední rada Židů v Německu má nového prezidenta

2. prosince 2014 v 9:14 | Denny |  Zahraniční zprávy
Na schůzi Rady ve Frankfurtu nad Mohanem v neděli 30. listopadu zvolilo 95 delegátů nového prezidenta a dva jeho zástupce. Prezidentem byl zvolen lékař Josef Schuster, jeho zástupci jsou Mark Dainow z Offenbachu a Abraham Lehrer z Kolína nad Rýnem. Jejich funkční období trvá 4 roky. Následně bylo zvoleno dalších 6 členů prezidia. Dosavadní prezident Dieter Graumann a viceprezident Salomon Korn již nekandidovali. Zasedání Rady se zúčastnil jako čestný host izraelský velvyslanec v Německu Yakov Hadas-Handelsman. Ten ve svém projevu chválil práci odstupujícího prezidenta Graumanna, který byl vždy na straně Izraele a to hlasitě a důrazně.Nově zvolený prezident Ústřední rady Židů v Německu Josef Schuster se narodil 20.3.1954 v Haifě. Od roku 1956 žije v Německu. Jak zdůrazňuje pondělní FAZ má Schusterova rodina v Bavorsku kořeny již 450 let.

Schuster od roku 1998 vedl židovskou obec ve Würzburgu a od roku 2010 byl vicepresidentem Ústřední rady židů v Německu. Po svém zvolení za prezidenta prohlásil: "Židé jsou součástí této společnosti a také v budoucnu chceme život v Německu spoluvytvářet."

O volbě referovala jak televize a rozhlas, tak také významné deníky v Německu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karel Příbramský Jr. Karel Příbramský Jr. | 3. prosince 2014 v 3:26 | Reagovat

Ta volba musela být zajímavá a vlastně připomněla federální časy v Československu, kdy tam muselo být paritní zastoupení, osobou předsedy se křeslo vrací do Bavorska a místpoředsedové jsou vlastně též sousedé z Hesenska a Severní Porýní Vestfálsko, takže jsou  vlastně všichni na trase a je radost číst a slyšet, jak tam referovala místní média a nejdůležitější je, že tam volba byla demokratická a nezmanipulovaná, což je jenom dobře a člověk si může jen přát, aby jednou takové demokratické a hlavně regulérní volby jednou v blízké či daleké budoucnosti proběhly i v Praze na obci a do Federace, aby tam již nebyly dlluhodobě kostky předem vrženy, kdy se to vlastně řídí už skoro 20 let rozhodnutím jednoho člověka a hlavně jeho přáními...
PanuPepimu Schusterovi a celému nově zvolenému vedení Německé Gemeinde přejeme vše nej a mír v duši!

2 Denny Denny | 3. prosince 2014 v 11:49 | Reagovat

[1]: Pane Příbramský, děkuji za komentář, který skvěle doplňuje mou krátkou informaci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama