Wimbledon má 125 let

20. června 2011 v 9:33 | Denny |  Sport
Na míčcích Slazenger, se kterými se ve Wimbledonu tradičně hraje, je nápis Wimbledon 125 years. Hlavní soutěž tohoto nejslavnějšího tenisového turnaje začíná dnes. Již jsme psali, že Dudi Sela dostal divokou kartu. Je to jediný Izraelec, který se pánské dvouhry letos zúčastní. Ve čtyřhře to ještě je osvědčený pár Jonathan (Yoni) Ehrlich a Andy Ram. V dámské dvouhře stejně jako v pánské, hraje jediná tenistka z Izraele. Shahar Peer je nasazena jako 22. V poslední době se nějak nemůže dostat do formy, snad jí konečně bude štěstí přát. Ve čtyřhře vytvořila dvojici s Carou Beckovou ze Zimbabwe. Jsou nasazeny jako 14.


Z českých a slovenských tenistů patří mezi nasazené Tomáš Berdych (6). V dámské dvouhře je jich více. Petra Kvitová (8), Dominika Cibulková (24), Daniela Hantuchová (25), Lucie Šafářová (31). Ve čtyřhře to jsou Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou (7), Iveta Benešová s Barborou Záhlavovou-Strýcovou (10). Hantuchová si pro čtyřhru vybrala Polku Agnieszku Radwanskou. Jsou nasazeny jako 13.

Několik zajímavostí. Jediným československým vítězem Wimbledonu je Jan Kodeš, z českých tenistů to je ještě Jaroslav Drobný, který opustil komunistické Československo a hrál za Egypt. Z České republiky v roce 1998 vyhrála dámskou dvouhru Jana Novotná. Mnohem úspěšnější je Martina Navrátilová, která hrála za USA a Wimbledon vyhrála devětkrát.
Nakonec. S míčky Slazenger se hraje v Anglii řada turnajů, ale s raketou Slazenger dnes nehraje žádný špičkový tenista. Ti raději sahají po raketách Wilson nebo Prince, Babolet. Radek Štěpánek se nyní rozhodl pro raketu Boswort, o které Martina Navrátilová prohlásila: "The best racquet I've ever played with."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 gugi gugi | E-mail | 20. června 2011 v 11:43 | Reagovat

Nemá náhodou příjmení Slazenger původ v dávném tvaru Schlesinger? 8=)

2 Denny Denny | 20. června 2011 v 15:42 | Reagovat

[1]: Český tenista vyslovuje jméno Slazenger zásadně Šlezingr. Tím je původ příjmení Slazenger jasný. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama