V Bruselu se koná konference o roli médií v boji proti antisemitismu

20. června 2011 v 8:17 | D.T. podle zahr. zdrojů |  Zahraniční zprávy

Dnes se v "Židovském domě EU" v Bruselu uskuteční již 2. ročník konference, kterou pořádá European Jewish Press, jediná židovská online zpravodajská agentura v Evropě. Byla založena v roce 2008 a je financována ze soukromých zdrojů. Tématem přednášek a panelových diskusí bude role a využití médií (včetně židovských) v boji proti současnému antisemitismu. Hlavními řečníky budou zvláštní zmocněnkyně OSN pro monitorování a potírání antisemitismu Hannah Rosenthalová a německý europoslanec Elmar Brok.Odborníci z oblasti médií, novináři, představitelé národních vlád i institucí EU, zástupci židovských komunit a organizací z Evropy, USA a Izraele si budou vyměňovat názory a prezentovat nové myšlenky o problematice antisemitismu v současném světě. Ten se pravidelně objevuje ve zpravodajství v podobě informací o fyzických útocích a zastrašování namířeného vůči příslušníkům židovských komunit snadno identifikovatelných díky oblečení, o znesvěcování hřbitovů, vandalských útoků na synagogy, antisemitské nápisy a kresby, ale také v projevech a vystoupeních politiků či jiných veřejných činitelů (tzv. "přijatelný antisemitismus").

Jak se v vypořádat se sílícími extrémně pravicovými stranami v Evropě? Proč i Židé tyto strany volí? Je dezinformační kampaň veden v poslední době proti státu Izrael "novým antisemitismem"? Proč fenomén popírání holocaustu i 65 let po nacistickém vyhlazení židovského národa nadále existuje na veřejnosti, v akademických debatách i na internetu? Kde jsou hranice svobody projevu? Angažují se orgány EU v boji proti antisemitismu dostatečně? Jaký je rozdíl mezi antisemitismem a islamofobii? Jak čelit nenávisti a netoleranci a jak, naopak, šířit toleranci? Plní židovské organizace a instituce svou roli? Proč opouštějí Židé švédské město Malmö? Mají Židé v Evropě budoucnost? To jsou některé z otázek, o nichž dnes budou účastníci jednodenní konference diskutovat.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sylvie Wittmannova Sylvie Wittmannova | 22. června 2011 v 0:06 | Reagovat

Evropa velmi trpi spatnym svedomim. Stale castecne cerpa z majetku zavrazdenych a mimo Nemecka se ke sve hanebne historii neumi postavit celem. Tak holt jistou formou v hanebnostech pokracuje, oblecena do obleku modreho, ci sedeho s bilou kosili a kravatou. Hneda by nebyla tak ulizana.
Diky Bohu za relativne revoltujici Cechy, kteri jsou mene panakoviti a normalne lidsti.

2 gugi gugi | E-mail | 22. června 2011 v 8:42 | Reagovat

Antisemitism in white collars...

"Mají Židé v Evropě budoucnost?"
Soudím, že MUSÍ mít v Evropě budoucnost - rovněž tak i v jiných kontinentech. Stát Izrael bez diaspory je nepředstavitelný stejně jako diaspora bez Státu Izrael.

"Jaký je rozdíl mezi antisemitismem a islamofobii?"
Při hlubokém sebezpytování docházím k závěru, že nejsem islamofob, alebrž se mi hnusí islámský terorismus a konfrontační způsob íránské politiky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama