Ve druhém kole Eueroleague Maccabi porazil Žalgiris Kaunas 86:70

29. října 2010 v 11:57 | Denny |  Sport
Ve skupině A se hrály dva zápasy již ve středu 27.10. Partizan Bělehrad porazil ruský BC Chimki 72: 68 a Gdynia prohrála doma s Vitorií 73:80. Po dvou kolech vede tabulku skupiny se dvěma vítězstvími a celkovým skórem 174:151 baskický klub Caja Laboral Vitoria, třetí zápas, ve kterém nastoupil Maccabi Electra Tel Aviv proti litevskému klubu Žalgiris Kaunas a který se hrál ve čtvrtek, na tom již nic nemohl změnit.

Maccabi Tel Aviv využil domácího prostředí (přišlo 11 tisíc diváků) k vítězství nad litevským Žalgiris Kaunas 86:70 po čtvrtinách 25:11, 22:16, 18:24 a 21:19. Z výsledku je patrné, že v prvních dvou čtvrtinách si Izraelci vybudovali náskok, naopak ve 3. čtvrtině se Litevci vytáhli ke skvělému výkonu a tuto čtvrtinu vyhráli. Hráči Maccabi v té době polevili, hra se jim nedařila, dokonce Doron Perkins byl tak nervozní, že ze dvou trestných hodů ve 24. minutě neproměnil jediný. V poslední čtvrtině se občas dařila Litevcům střelba z dálky, přesto se jim nepodařilo zvrátit výsledek, tuto čtvrtinu a také celý zápas vyhráli basketbalisté z Tel Avivu.

Maccabi s jedním vítězstvím, jednou prohrou a celkovým skórem 164:164 je na 3. místě ve skupině A. Třetí kolo se hraje v příštím týdnu, Maccabi jede do Bělehradu.