V Lize mistrů Hapoel Tel Aviv stále bez bodu

21. října 2010 v 15:45 | Denny |  Sport

Fotbal - ilustrace

V sobotu v telavivském dramatickém derby Hapoel porazil Maccabi 1:0, přesto je v izraelské lize po 6.kole jen na 5.místě. Ligu vede Maccabi Haifa. Včera hrál Hapoel v Gelsenkirchenu
proti Schalke 04, který si před sezónou dával vysoké cíle, nakupoval hráče ve velkém, ale po 8. kole je v Bundeslize jen na 16.místě. Ačkoliv je Schalke v krizi, nikdo nepochyboval o jeho vítězství v utkání s Hapoelem Tel Aviv. Tak se také stalo. Hapoel je nadále bez bodu s negativním skórem 2:8.

Jak je známo, tak v Champions League jsou hracími dny úterý a středa, tentokrát se v úterý hrálo ve skupinách E až H. Bez bodu po tomto hracím dnu jsou Žilina, Auxerre a Partizan Bělehrad. Po čtvrtku ještě turecký mistr Bursaspor a Hapoel.

Ve skupinách A až D se hrálo ve středu, skupinová soutěž je nyní ve své půli.

K zápasu. Izraelské hráče uvítalo v Gelsenkirchenu deštivé počasí, studený vítr a řada zvědavých novinářů. Ti se ptali trenéra Eliho Gutmana, jak jsou hráči připraveni na zápas. Odpověděl: "Schalke má několik vynikajících hráčů, těmi jsou Raul Gonzales, Klaas-Jan Huntelar a José Manuel Jorado.Každý,kdo přijde z Izraele na tento stadion ví, že je to úplně jiná liga. Přesto se nevzdáváme, chceme hrát koncentrovaně; pokud to dokažeme a všichni hráči budou hrát disciplinovaně, pak můžeme něčeho dosáhnout."

Ale byla to fotbalová jednosměrka a to směrem na branku Hapoelu. První branku dal Raul již ve 3. minutě. Pak hráči Schalke polevili, takže první půle skončila 1:0. V druhém poločase na 2:0 zvýšil opět Raul a na 3:0 Jurado. Jedinou branku Izraelců vsítil v poslední minutě nastavení Shechter a tím korigoval výsledek na 3:1.

Nutno řící, že Hapoel hrál techicky hezký fotbal, ale málo účinný. Téměř nikdo neumí vystřelit na branku a z dálky už vůbec nikdo. Trenér Eli Gutman mrznul a nakonec
poznamenal: "Jsme teprve na začátku cesty, mužstvo budujeme." Alespoň, že Shechter dal gól dodáváme my.