Maccabi Tel Aviv vykročil do Evropské ligy nesprávnou nohou

22. října 2010 v 9:43 | Denny |  Sport
Euroleague začala již v pondělí zápasem Olympiakos Pireus - Real Madrid 82:66, i když oficiálními hracími dny jsou středa a čtvrtek. Řecký klub tímto vítězstvím potvrdil to, co experti čekávali, navíc Olympiakos je jedním z favoritů celé soutěže, ve čtvrtek pak loňský vítěz Barcelona také vyhrál. Z psychologického hlediska je první výhra důležitým povzbuzením.

Ve skupině A, ve které hraje také Maccabi Tel Aviv, porazil ve středu moskevský předměstský klub BC Chimki polský Asseco Prokom Gdyniu 77:10. Ve čtvrtek se hrála zbývající dvě utkání skupiny. Žalgiris Kaunas využil domácího prostředí, porazil Partizán Bělehrad 73:62.

Pro Maccabi Tel Aviv se stalo první utkání pohromou. Ani jednou během zápasu nevedl, celý zápas měl soupeř převahu, první tři čtvrtiny vyhráli Španělé, ve čtvrté se Maccabi výrazně zlepšil, čtvrtinu vyhrál o 11 bodů, ale na srovnání výsledku to již nestačilo, ze Španělska si Maccabi veze porážku. Ve Vittorii prohrál s Caja Laboral 94:78 (31:11, 26:21, 19:17, 18:29). Bylo to zasloužené vítězství soupeře. V příštím týdnu uvítá Maccabi doma Žalgiris Kaunas, doufejme, že před domácím publikem ukáže své pravé kvality a zápas výrazně vyhraje.

Trenér David Blatt gratuloval soupeři k vítězství slovy: "Blahopřeji trenéru Ivanovičovi a jeho mužstvu k vítězství, které si zasloužili. V první půli jsme nehráli podle mých představ, hned v první čtvrtině jsme byli šokováni nástupem soupeře. Z utkání si určitě vezmeme poučení."
Nejužitečnějším hráčem Maccabi byl se 14 body Chuck Eidson. Ten také zavelel ve třetí čtvrtině k nástupu, ale to už bylo pozdě.