Izraelská družstva v evropských basketbalových soutěžích

18. října 2010 v 11:06 | Denny |  Sport
V nejvyšší evropské basketbalové soutěži Euroleague hraje 24 mužstev, která jsou rozdělena do čtyř skupin A až D, v každé skupině je 6 mužstev. Ve skupinách se hraje systémem každý s každým, jedno utkání doma, jedno venku. První čtyři kluby ze skupiny postupují do dalšího kola soutěže.
Maccabi Tel Aviv, stálý účastník této soutěže, je letos ve skupině A, jeho soupeři jsou Caja Laboral Vitoria ze Španělska, Partizan Bělehrad ze Srbska, Žalgiris Kaunas z Litvy a ruský klub z Moskevské oblasti BC Chimki, který vítězně prošel kvalifikací.


Skupinová část soutěže se hraje se od 20. října do 22. prosince 2010. Maccabi nastoupí ke svému prvnímu utkání tento čtvrtek 21.října ve Vitorii proti klubu Caja Laboral.

Ve druhé nejvyšší basketbalové soutěži - Eurocupu hraje 32 mužstev. Jsou rozdělena do 8 skupin A až H, v každé skupině jsou 4 mužstva. První dva z každé skupiny postupují do dalšího kola. Izrael zde má dva zástupce, jsou jimi Hapoel Gilboa - Galil a Hapoel Jeruzalém.

Hapoel Gilboa byl vylosován do skupiny D. Jeho soupeři jsou: ARIS Soluň, BC Azovmaš Mariupol z Ukrajiny a Cedevita Zagreb.

Hapoel Jeruzalém se ve skupině G utká s mužstvy ČEZ Nymburk, VEF Riga a Cajasol Sevilla.
V pořadí třetí evropskpou soutěží je Eurochallenge. Zde se stejně jako v Eurocupu hraje v osmi skupinách A až H; v každé skupině jsou 4 družstva. Izrael má v této soutěži dva zástupce, kterými jsou Barak Netanja a Maccabi Haifa.

Barak Netanya byl vylosován do skupiny D. Jeho soupeři jsou Norrköping Dolphins ze Švédska, Belgacom Lutych a Türk Telekom Ankara.

Maccabi Haifa je ve skupině B s mužstvy Chimik Južnyj z Ukrajiny, Skyliners Deutsche Bank Frankfurt a BK Ventspils z Lotyšska.

Soutěže Eurocup a Eurochallenge začínají 16.listopadu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama