Ukradené autorství knihy “Nemám žádné jméno” Dagmar Hilarové

21. září 2010 v 22:17 | redakce |  Kultura
Již 30 let vydává holandská autorka Miep Diekmannovou, která je členkou různých prestižních organizací spisovatelů, za svou knihu "Nemám žádné jméno". Ta byla údajně napsána dle vyprávění terezínské vězeňkyně Dagmar Hilarové. Vše však bylo asi trochu jinak. Dle tvrzení syna Hilarové totíž kniha vychází z deníku, který si jeho matka psala ve válečných letech. Hilar se snaží své matce autorství vrátit a za tímto účelem založil speciální webovou stránku. Zde jej mohou podpořit i čtenáři ŽL.


Jako svůj další krok Hilar dnes rovněž představil v knihkupectví Kanzelsberger na Václavském náměstí v Praze faximile deníku. Splnil tak přání své matky, která chtěla své zápisky vydat ve své rodné zemi již po válce. Dnešního "křtu" se zúčastnil i Jiří Pavel, který se v Terezínském ghettě s Dagmar Hilarovou přátelil. I on věří, že Hilarová je skutečnou autorkou knihy "Nemám žádné jméno".

Dle oficiální pozvánky měl na dnešní akci deník Hilarové požehnat vrchní pražský a zemský rabín Karol Sidon. Ten však na akci nedorazil.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 רמטכ"ל רמטכ"ל | 22. září 2010 v 20:53 | Reagovat

Diky za zpravu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama