V Tel Avivu radost, v Haifě smutek

6. srpna 2010 v 11:33 | Denny |  Sport
Maccabi Haifa
Maccabi Haifa doma před týdnem ve 3. kole kvalifikace Evropské ligy na stadionu Kiryat Eliezer sice porazila Dinamo Minsk 1:0, avšak vítězství o pouhou branku nikdy nevěští nic dobrého. Hráči přesto před včerejším zápasem hýřili optimismem a věřili v postup, což se nesplnilo. V odvetě na půdě Dinama sice vstřelila Haifa první branku, ale utkání prohrála 1:3. Třetí rozhodující gól padl až v 90. minutě. Analýza pravděpodobně potvrdí, že Maccabi v poslední době nemůže najít svou dřivější formu, kterou se před rokem dostal do hlavní soutěže Ligy mistrů. Včera Haifa, která hrála v rozestavení 4-2-3-1 (tedy jen s jedním útočníkem) na branku soupeře vystřelila pouze dvakrát, a to je opravdu málo.

Maccabi Tel Aviv FC

Hráčům Maccabi Tel Aviv nedávali odboníci v utkání proti silnému soupeři Olympiakos Pireus žádnou šanci - počítali s výrazným vítězstvím řeckého týmu jak při utkání v Řecku, tak i při odvetě v Tel Avivu. Skutečnost byla jiná. Hráči Maccabi první utkání prohráli 1:2, branka vstřelená na cizím hřišti má cenu zlata za předpokladu, že doma v odvetě, vyhrají, což se jim podařilo a tak Maccabi Tel Aviv postupuje do playoff Evropské ligy.Trenér Maccabi Tel Avivvu Yossi Mizrachi byl s výkonem svého mužstva naprosto spokojen.
Tel Aviv začal náporem, ve 37. minutě byl míč dokonce v brance soupeře, ale gól pro postavení mimo hru neplatil, první regulerní branka padla až ve 42.minutě, Tel Aviv vedl po prvním poločase 1:0, v tu chvíli to bylo celkově na skutečně vstřelené branky 2:2, Hapoel úspěšně bránil, takže takový stav byl i v 90.minutě. Rozhodčí nastavil 4 minuty. Hned v 1.minutě nastavení se hráč Olympiakosu Diogo dopustil hrubého faulu, za který uviděl červenou kartu. V nastaveném čase branka nepadla, proto postupuje Maccabi podle pravidla, že v případě celkového nerozhodného stavu při stejném počtu bodů branka na hřišti soupeře se násobí dvěma.
Losování playoffs evropských soutěží se koná dnes ve 12 h v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu. Hapoel Tel Aviv je nasazen, stejně jako Sparta Praha, takže na sebe narazit nemohou, soupeřem Hapoelu ale může být např. Žilina.