Malach má nové webové stránky

29. května 2010 v 11:32 | Centra vizuální historie Malac |  Domácí zprávy
Rádi bychom Vás informovali o spuštění internetových stránek Centra vizuální historie Malach při Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze, které se nacházejí na adrese http://ufal.mff.cuni.cz/cvhm.

              
Naleznete na nich řadu informací o Centru Malach a Archivu vizuální historie Institutu USC Shoah Foundation, odkazy na materiály dostupné pro využití ve vzdělávání, a mnoho dalšího. Cílem autorů stránek je, aby se staly živým a pravidelně aktualizovaným prostředkem komunikace o všem, co souvisí s činností pražského CVH Malach a s využitím unikátního audiovizuálního materiálu který je v něm zpřístupňován.
              
                    Oficiální spuštění webu CVH Malach proběhlo ve dnech, kdy jsme oslavovali 65. výročí osvobození a konce druhé světové války v Evropě. Proto pro Vás autoři stránek připravili krátký sestřih z filmových výpovědí přeživších holocaustu týkající se osvobození ghetta v Terezíně. Sestřih je spolu s dalšími informacemi ke stažení v sekci "Pro školy a pedagogy".
                             
Centrum Malach je otevřeno návštěvám skupin i jednotlivců - badatelů, pedagogů, studentů a nejširší veřejnosti, a to každý den kromě pondělí. K dispozici je v něm téměř 52 000 digitalizovaných filmových svědectví přeživších a svědků holocaustu, jeden z největších souborů podobného historického audiovizuálního materiálu na světě.
              
Více informací o Archivu vizuální historie Institutu USC Shoah Foundation můžete nalézt na http://college.usc.edu/vhi/czech/, pro více informací o Centru vizuální historie Malach či přípravu návštěvy kontaktujte koordinátora Jakuba Mlynáře na elektronické adrese malach@knihovna.mff.cuni.cz, nebo telefonicky na 221 914 391.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama