Pochod v Plzni byl rozpuštěn po deseti minutách

24. dubna 2010 v 17:21 | redakce |  Domácí zprávy
Autonomni nacionaliste
Asi dvě stovky nácků, z nichž někteří přijeli na pochod v Plzni až z Polska a Německa, starosta městské části Plzeň 3 Jiří Strobach po deseti minutách od zahájení akce vyzval, aby se rozešli. Důvodem k rozpuštění měly být nápisy na oděvěch některých demonstrantů, které hlásaly podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení lidských práv a svobod. Na transparentech se objevily nápisy jako "Radikálně, sociálně, nacionálně" nebo "Národní a sociální akce". Policie zadržela dva pravicové extremisty.


Pochod "Za svobodu politických vězňů" s největší pravděpodobností organizovali Autonomní nacionalisté, kteří tak zakončili své dva týdny dubnového aktivismu. Též datum pochodu nebylo příliš vzdáleno úterním narozeninám Adolfa Hitlera. Do Plzně se na nácky přijel podívat i Michal Kocáb, kterému nelze upřít, že osobně objíždí řadu podobných akcí. Plzeň dnes byla v silném policejním obležení stovek policistů. Ve městě byla zavedena i řada objížděk.
Letošní pochod nácků Plzní se podařilo zastavit. Lze očekávat, že příští rok se akce bude opakovat. V Plzni však dnes ještě nekončí. Večer v 18:30 u lékařské fakulty na Lochotíně bude happening Stop neonacismu, na který zve Mládež proti neonacismu. Do protestů proti náckům se připojila také Liga proti antisemitismu. Reportér deníku Právo citoval i výzvu Židovské liberální unie.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 věra věra | 25. dubna 2010 v 0:38 | Reagovat

Dnešní den se ten s březnem 08 nedá srovnat. Ona i demokracie si umí poradit. Než se hoši a děvčata sešikovali, byli rozpuštěni. Příjemné porovnání.Kocáb sice byl, ale trochu nevěděl, kam přesně má jet, což by se mu nemělo stát. Večer dorazil na filmový festival v Plzni Pecina, promítala se Zatemněná demokracie, tak rozpuštění pochodu bylo hlavní téma diskuse.

2 E Ben E Ben | 25. dubna 2010 v 22:54 | Reagovat

A že to jde, když je vůle.Holt nestačí jen něco prohlašovat, když je zapotřebí konat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama